Hoppa till sidans innehåll

Övergångar (uppdaterad)

01 MAR 2019 12:02
Följande övergångar är signerade och klara
  • Uppdaterad: 01 MAR 2019 12:02

 

Namn Gamla föreningen Nya Föreningen
Amanda Fernberg Upplands Bro Arlanda
Amanda Olsson Stockholm MM Arlanda
Amanda Åslund Stockholm MM Arlanda
Anna Fernberg Johannesson Upplands Bro Arlanda
Anna-Karin Bengtsson Upplands Bro Arlanda
Cecilia Smitt Meyer Stockholm MM Arlanda
Gabriella Brönnegård Stockholm MM Arlanda
Hedvig Staffansson Palocci Stockholm MM Arlanda
Heidi Pisto DIF Arlanda
Katarina Lager Upplands Bro Arlanda
Malin Knoll Stockholm MM Arlanda
My Längeby Upplands Bro Arlanda
Petra Lundin Upplands Bro Arlanda
Sofia Gustafsson Upplands Bro Arlanda
Sofia Jonasson Göteborg Arlanda
Tova Magnell Wessman Sollentuna Arlanda
Axel Eklöf Lidköping Borås
Gabriel Björnram Lidköping Borås
Joel Larsson Lidköping Borås
Markus Almqvist Lidköping Borås
Martin Nattson Lidköping Borås
Robin Ramåker Lidköping Borås
Max Yutthana Lindvall Uppsala Carlberg
Daniel Johansson Västerås Carlstad Crusaders
Elias Alberyd Borås Carlstad Crusaders
Emil Knutsson TRC Carlstad Crusaders
Julia Enoxon Skövde Carlstad Crusaders
Kevin Börszei Tyresö R C Carlstad Crusaders
Marcella Wattling Jönköping Carlstad Crusaders
Stefan Galewski Uppsala Carlstad Crusaders
Steve Holm Skövde Carlstad Crusaders
Isaak Terlis SMM Dif
Linda Lindström Södertälje DIF
Viktor Bergström Skövde DIF
Axl Ericsson St Staffan Saviours Ekeby Greys
Victor Magnusson Halmstad Ekeby Greys
Erik Larsson Hässleholm Ekeby Greys
Albin Claesson Borås Göteborg
David Sköld Uppsala Gefle Red Devils
Fredrik Johansson Uppsala Gefle Red Devils
Marcus Waldermark Uppsala Gefle Red Devils
Markus Selin Uppsala Gefle Red Devils
Rickard Jarkell Telge Gefle Red Devils
Simon Fredling Telge Gefle Red Devils
Albin Johansson Skövde Jönköping
Heidi Svensson Duric Limhamn Jönköping
Robin Svallin TRC Jönköping
Viktor Karlsson Skövde Jönköping
Gustaf Sand Örebro Karlskoga
Marcus Eriksson Örebro Karlskoga
Victor Löwendahl ÖBK Karlskoga
Christoffer Nordahl Hässleholm Kristianstad
Lucas Grip Hässleholm Kristianstad
Sami Mohammad Ekeby Kristianstad
William Verngren Ystad Kristianstad
Ruben Renneus Guthrie Kristianstad Limhamn
Daniel Agestad Telge Norrköping
Gilbert Kibambe Örebro Norrköping
Linus Jansson Telge Norrköping
Lucas Virta Telge Norrköping
Marcus Tegelby Telge Norrköping
Mats Stam Telge Norrköping
Oscar Lindberg Telge Norrköping
Patrik Olsson Telge Norrköping
Tim Druse Telge Norrköping
Albin Lundstedt STU solna
Alper Kaan Arici STU Solna
Johan Piensoho STU Solna
Nicolas Söderlind DIF Solna
Alexander Pettersson Nyköping Stockholm Mean Machines
Alpha Jallo Göteborg Stockholm Mean Machines
Anton Blomgren Nyköping Stockholm Mean Machines
Hampus Kronbäck Nyköping Stockholm Mean Machines
Joshua Akena Göteborg Stockholm Mean Machines
Josua Lind Sollentuna Stockholm Mean Machines
Kevin Wåhlin Norrköping Stockholm Mean Machines
Morgan Hjorth Tyresö R C Stockholm Mean Machines
Nicholas Peterson Uppsala Stockholm Mean Machines
Oliwer Stedt Nyköping Stockholm Mean Machines
Philip Minja Göteborg Stockholm Mean Machines
Amat Jobe Uppsala Stockholm Mean Machines
Martin Cham Uppsala Stockholm Mean Machines
Adam Palonen SMM Tyresö RC
Hampus Tengman Jönköping Tyresö RC
Johan Saffar Jönköping Tyresö RC
Rikard Carlsson Skövde Dukes Tyresö RC
Sebastian Schedin STU Tyresö RC
Alexander Piensoho STU Tyresö RC
Carl Levinson STU Täby
Elias Bennaceur STU Täby
Elliot Krogius STU Täby
Gustav Bratt STU Täby
Linus Ljungström STU Täby
Lucas Pacheco STU Täby
Saul Tesfazion STU Täby
Valter Ragnesjö STU Täby
Viktor Cimrell STU Täby
Alexander Roland DIF Upplands Bro Broncos
Axel Modin Arlanda Upplands Bro Broncos
Robert Svanemyr Arlanda Upplands Bro Broncos
Abdalla Gadoua Avesta Uppsala
Emil Hovde Göteborg Uppsala
Johan Artman STU Uppsala
Noah Allsten Kristianstad Uppsala
Oliver Landström Göteborg Uppsala
Ture Nilsson Limhamn Uppsala
Victor Garcia Blombäck Göteborg Uppsala
Alexander Kennedy Chaanhing Ystad Rockets Uppsala 
Ali Chakkour SMM Västerås
David Preiholt SMM Västerås
Alexander Hansson Staffanstorp Ystad
Rasmus Carlsson Staffanstorp Ystad
Alexandra Törnstrand SMM Örebro
Marie Mardirossian Limhamn Örebro
Martin Svensson Ekeby Örebro 

 

Skribent: Monica Gårdström
Epost: This is a mailto link

 

Folksam

Råd och Vård för idrottsskador  

 

 riksidrottsgymnasium_logo_RGB 

Puff borja

 

Puff

 

Medlem av

 

IFAF

 

Ren Vinnare 

 

 

 SAMARBETSPARTNERS

North Side Sports 

 

Contact Sports

 

 Logo_Sport-Campus_RGB_large

Studera på SCS - elitidrott och högskolestudier

Postadress:
Svenska Amerikansk Fotbollförbundet
Idrottens Hus, Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbron 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: +4686996246
E-post: This is a mailto link